Na 4 Nogi : Podwójne pragnienie 31 MDS.

..31 MDS zapowiadał się niezmiernie ciekawie lecz to było przed rokiem. W 2016 tylko dwójka naszych rodaków udała się do Maroka po medale.

Z Michałem rozmawiałem o 31 MDS przed rokiem. Zapaleni od początku razem wytyczyliśmy sobie cel na 2016 lecz do końca marzeń dotrwał tylko Michał. Pamiętam jak dziś mówił o 30 MDS, że “Ahansal był do łyknięcia“. Czy tak się stanie? Michał po pierwszym etapie znowu wspaniały lecz Ahansala w tym roku porwała burza pisakowa i nie pojawił się na starcie. Michał będzie musiał odłożyć nóz i widelec na kolejny rok. W tym roku w koszyku piknikowym MDS same delikatesy. Oprócz Michała (oczywiście) pobiegły takie sławy jak Aziz EL AKAD, Rachid EL MORABITY, Jose Manuel MARTINEZ który w zeszłym roku plątał Michałowi sznurówki, Abdelkade EL MOUAZIZ, Samir AKHDAR oraz Boże kim jest Hammou MOUDOUJI (?), który po pierwszym etapie zajmuje 2gą pozycję!

..Na razie po pierwszym etapie wiemy, że odpadło 18 osób – z tego 7 Brytyjczyków. Nie tak źle zważywszy na fakt, że pierwsza tama z piasku była dość stroma i aby się na nią wpiąć potrzebna była drabina. Dziwne, że cokolwiek pozostało z wydm po 29tym. Połowę piasku przeniosłem w butach na kolejny etap po tym jak moje GATORS zapomniały kleju na starcie i moje honorowe pytanie do Pana Batorego: Czy to tak ma wisieć? Czy jakoś to się wciska w podeszwy? – Gratulacje dla tych, którzy podołali!

..Będę miał na oku Hammou i w razie czego zadzwonię do organizatora aby przeszukał plecak Panu Moudouji lecz w między czasie czekamy na wynik Michała. Ręce mokre, klawiatura piszczy od klaskania w guziki: Michał, daj znać! Czekamy na wieści!

AJ

 

 

Marathon of the Sands . Morocco
Comments are closed.